10.11.2011 r.

Data 11 listopada jest dla Polaków szczególnie ważna, bowiem wtedy obchodzimy najważniejsze polskie święto.
     11 XI 1918 r. - po 123 latach niewoli - nasza ojczyzna odzyskała niepodległość.
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy VI „a” oraz klas czwartych pod opieką pani Teresy Kobylińskiej i pana Jarosława Szafarskiego przygotowali uroczystość, podczas której wspominali wydarzenia historyczne związane z tą datą.

14.10.2011 r.

Dnia 14 października 2011r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Ślubowało 23 uczniów klasy I „a”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 33 oraz Pani Kierownik Świetlicy Środowiskowej w Antoniowie. Uczniowie zaprezentowali się w krótkim montażu słowno-muzycznym. W części oficjalnej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Dąbrowie Górniczej. Miłym akcentem tego spotkania były rogi obfitości przygotowane przez rodziców naszych milusińskich i słodki poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

13.10.2011 r.

13 października uroczystą akademią uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wzięła w niej udział cała społeczność naszej szkoły. Program artystyczny przygotował Samorząd Uczniowski. Uczniowie tradycyjnie już wierszem, kwiatami i piosenką dziękowali swoim nauczycielom za trud i serce. Jak co roku w Dniu Nauczyciela, pan Dariusz Proksa wręczył wyróżniającym się pracownikom Nagrody Dyrektora Szkoły.

30.09.2011 r.

30 września 2011 roku – po raz ósmy – miał miejsce w Katowicach, zorganizowany z dużym rozmachem przez Uniwersytet Ekonomiczny, Festiwal Języków Obcych.
W ramach tej imprezy, cieszącej się każdego roku wielkim zainteresowaniem w Szkole Podstawowej nr 21, odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języków Obcych pod hasłem „Niezwyczajni sportowcy, zwyczajni ludzie”. Polegał on na wykonaniu w dowolnej technice wielojęzycznego albumu, prezentującego sławnych sportowców z danego kraju. W fazie wyszukiwania informacji na temat sukcesów zawodowych i ciekawostek z życia prywatnego gwiazd sportu uczestniczyli członkowie prowadzonego przez panią Barbarę Kochańską koła informatycznego. Po dokonaniu selekcji zgromadzonych materiałów przyszedł czas na redagowanie tekstów obcojęzycznych. Pod opieką pani Elżbiety Szymiec uczniowie, pracując indywidualnie i w grupach, tworzyli tekst w języku angielskim. Na tym etapie pracy nieodzowna okazała się pomoc rodziców, którzy włączyli się w tłumaczenie zdań na język niemiecki lub włoski. Finalnym efektem wspólnych działań, koordynowanych przez panią Bożenę Walotek, był album skonstruowany w formie taśmy filmowej, a wykonany techniką collage. Wykonawcami tej atrakcyjnej pracy konkursowej są uczniowie: Julia Nowakowska, Karolina Doskocz, Małgorzata Rak, Wiktoria Rogowicz oraz Joanna Bobbe i Miłosz Stojek, którzy pracowali pod kierunkiem nauczycielki plastyki, pani Barbary Kochańskiej oraz pani Anety Leśniak-Podoręckiej, kierownika świetlicy szkolnej.
Wspólny wysiłek 25 uczniów kl. III – VI zaangażowanych w projekt zaowocował I miejscem w konkursie. Reprezentantki naszej szkoły wzięły również udział w dyktandzie z języka angielskiego, które odbyło się w ramach Festiwalu Języków Obcych. Najsympatyczniejszym momentem było podsumowanie konkursu, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III b pod opieką wychowawczyni, pani Bożeny Walotek. Zwycięska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 21 w Dąbrowie Górniczej otrzymała cenne upominki, a placówka wzbogaciła się o drukarkę marki OKI.

01.09.2011 r.

1 września znów zadźwięczał szkolny dzwonek. Wakacje dobiegły końca i pora wracać w szkolne mury. Pełni zapału spotkaliśmy się z kolegami, nauczycielami i wychowawcami.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 uświetnił program przygotowany przez klasę III b pod opieką pani Bożeny Walotek. Dyrektor szkoły, pan Dariusz Proksa, odczytał skierowany do społeczności szkolnej list Prezydenta Dąbrowy Górniczej - pana Zbigniewa Podrazy z życzeniami wielu sukcesów.